Základní informace

Jak si vybrat výživové poradenství: 

Víte jak si správně vybrat výživového poradce? Dříve než se pustíte do vyhledávání výživových poradců, měli byste si nejprve uvědomit, co vlastně chcete. Proč ho hledáte? Chcete jen zhubnout? Jste obézní? Máte už nějaké zdravotní problémy? Potřebujete zpevnit svalstvo? Anebo naopak rádi byste přibrali? Po zodpovězení těchto otázek, je také potřeba znát přesnou definici výživového poradce, protože i když se vám to nezdá, je to velice důležité! Dáváte mu přece do rukou to nejcennější, sebe.

Kdo je to výživový poradce?

Váš výživový poradce je váš trenér na správnou výživu. Pomáhá vám osvojit si nové stravovací návyky jak po technické, tak po praktické stránce. Přechod do zdravého způsobu stravování není záležitostí jednoho dne, a proto je dobré mít po ruce někoho, kdo vám pomůže a zodpoví vám vaše dotazy.

Jak najít kvalitního výživového poradce?

Ptáte se, jak najít kvalitního výživového poradce, když jich je tolik? Jaké podmínky by měl vlastně splňovat výživový poradce? Je pouze na vás, jestli své zdraví svěříte do rukou někomu certifikovanému, který se v oboru dlouhou dobu vzdělával anebo někomu, kdo v tom vidí dobré pole působnosti se skvělou možností výdělku.
Nutno však říci, že výživový poradci poskytují informace postavených na hodnotách fyziologických, biochemických a s přihlédnutím k alergiím. Jejich poradenství zahrnuje informace ohledně struktury potravin, živin, či chemie potravin. Je velice obtížné, aby toto všechno ovládal někdo nezasvěcený. Nevěřte poradcům, kteří slibují zázraky, ty prostě neexistují! Vše je o disciplíně a dlouhodobé spolupráci. Nevěřte poradcům, kteří kladou na první místo potravinové doplňky, ty sice mohou dopomoci vyvážit stravu, či nastartovat metabolismus, rozhodně na ně nemůžeme spoléhat jako na hlavního aktéra při hubnutí! Dobrý výživový poradce je totiž zaměřený širokospektrálně a obvykle poskytuje i další služby, které by vám mohly dopomoci získat to, co očekáváte.

Co pro vás udělá výživový poradce?

Čekejte spoustu otázek. Skutečně dobrý odborník přes výživu se bude totiž zpočátku hodně ptát. Potřebuje prozkoumat váš dosavadní způsob stravování, potřebuje zjistit, kde děláte chyby a co je třeba změnit. Podle toho vám pak vytvoří speciální program ušitý na míru, poskytne vám spoustu informací a vysvětlení. V průběhu celého programu, ať už se to bude týkat hubnutí, či nabírání váhy bude vaší oporou, pomocí, motivací a bude se snažit probudit ve vás disciplínu.

Jak probíhá spolupráce s výživovým poradcem?

Nejprve se objednáte na vstupní konzultaci, kde si společně pohovoříte o vašem zdravotním stavu, stravovacích návycích, kondici a celkovém vašem životním stylu. Bude jej také zajímat, kdo u vás nakupuje, vaří, jak často máte kvalitní obědy, služební cesty, jestli chodíte na noční a podobně. Na základě analýzy těchto informací vám pak poradce zhotoví optimální plán - „na míru“ s praktickými doporučeními, radami, jejich aplikací, podněty pro řešení vaší situace. Plán bude obsahovat i nějaké potravinové doplňky, kterými je vhodné plán podpořit a nastaví pitný režim. Potom se domluvíte na dalším postupu. Obvykle se další konzultace doporučuje po čtrnácti dnech k případnému upravení stávajícího jídelníčku, vzhledem k možnostem, chuti, dostupnosti potravin.

TANITA

TANITA je moderní pomůckou, s jehož pomocí můžete bezpečně a účinně hubnout. TANITA napomáhá výživovým poradcům vědět pravdu. Ono, jak je známo, mnozí nechtějí některé věci přiznat a přístroj pro měření množství tuků, svalové hmoty a vody v těle si zjistí skutečné fakta sám. Nemusíte se ničeho obávat, ba naopak, tím, že zjistí, jak to s vámi ve skutečnosti je, může být nastavený režim ještě přesnější.

Jana Kloučková je certifikovanou specialistkou na redukční a zdravou výživu s praxí. Poskytuje výživové poradenství, sestavování optimálního stravovacího jídelníčku i osobní tréninky.

 

Kromě toho má certifikaci na aerobní cvičení, které jak známo patří ke skvělým prostředkům napomáhající nejen hubnutí, ale i k tvarování postavy.

 

Kontaktní informace

Jana Kloučková
Polní 331
Jílové
407 01
Česká republika
IČ:
DIČ